ANZAC Weekend Orienteering

ANZAC 2016 Sprint - Results

ANZAC 2016 Sprint

Sat 23/04/2016 4:10 p.m.

Results

created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015


 

 

M10 (4)

1.4 km 0 m

19 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Adam Baker

07

WN Wellington

14:37

2

Matt Crawford

06

WN Wellington

16:35

3

Max Franks

08

HB Hawke's Bay

30:24

4

Matthew Power

09

WN Wellington

31:07

 

M12 (4)

1.9 km 0 m

21 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Caleb Browne

BP Bay of Plenty

13:24

2

Matthew Harvey

05

HB Hawke's Bay

14:33

3

Matthew Greenwood

07

AK Auckland

14:50

4

Freddie Flynn

14

BP Bay of Plenty

38:39

 

M14 (7)

3.8 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Kieran Edwards

02

HV Hutt Valley

21:02

2

Matt Harding

03

PP Peninsula and Plains

22:04

3

Oliver Edwards

03

HV Hutt Valley

23:12

4

Olaf Baker

04

WN Wellington

23:54

5

Alan Teesdale

04

WN Wellington

28:19

6

Tim Crawford

04

WN Wellington

32:18

7

Daniel Harvey

03

HB Hawke's Bay

35:48

 

M16 (3)

4.2 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Will Tidswell

02

HB Hawke's Bay

19:07

2

Bayley stephens-Ellison

00

HB Hawke's Bay

20:25

3

Tom Harding

01

PP Peninsula and Plains

26:02

 

M18 (4)

4.2 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

George Engleback

99

WN Wellington

20:01

2

Sam Middleton

98

WN Wellington

21:05

3

Sam Nicholas

98

HB Hawke's Bay

23:54

4

William Steel

98

CM Counties Manukau

41:00

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Nick Hann

94

PP Peninsula and Plains

14:21

2

Devon Beckman

97

HB Hawke's Bay

14:30

3

Gene Beveridge

91

NW North West

14:35

4

Matt Ogden

92

NW North West

14:37

5

Tommy Hayes

AK Auckland

14:53

6

Matt Goodall

96

CM Counties Manukau

14:57

7

Ed Cory-Wright

PP Peninsula and Plains

15:13

8

Cameron Tier

NW North West

15:22

9

karl dravitzki

78

TK Taranaki

15:26

10

Jamie Stewart

80

WN Wellington

16:01

11

Greg Flynn

82

BP Bay of Plenty

16:03

12

Cameron de L'Isle

98

NW North West

16:16

12

Carsten Joergensen

70

PP Peninsula and Plains

16:16

14

IEUAN EDMONDS

86

HB Hawke's Bay

17:08

15

Connor Cleary

99

PP Peninsula and Plains

18:13

16

Simon Teesdale

95

WN Wellington

18:23

17

Stephen Harding

99

PP Peninsula and Plains

20:13

 

M40 (7)

4.6 km 0 m

18 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

John Robertson

65

HV Hutt Valley

23:44

2

Sean Bardsley

68

WN Wellington

24:16

3

Kevin Harvey

71

HB Hawke's Bay

25:17

4

William Power

69

WN Wellington

29:00

5

Shane harrison

72

NL Nelson

29:13

6

David Middleton

68

WN Wellington

42:43

Greg Thurlow

75

WN Wellington

mp

 

M50 (26)

4.2 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Jeff Greenwood

63

AK Auckland

21:44

2

Rob Collier

64

WN Wellington

22:42

3

Dwayne Smith

65

AK Auckland

23:12

4

Andrew Riddle

64

HV Hutt Valley

23:22

5

Chris Beckman

66

HB Hawke's Bay

24:33

6

Alan Davidson

62

HB Hawke's Bay

24:38

7

Rob Molloy

65

WN Wellington

25:02

8

Simon Rea

58

HV Hutt Valley

25:14

9

Ian Simpson

60

BP Bay of Plenty

25:23

10

Paul Teesdale-Spittle

66

WN Wellington

25:24

11

Peter Wood

60

WN Wellington

25:54

12

Peter Cleary

62

PP Peninsula and Plains

26:53

13

Pat van Berkel

54

HV Hutt Valley

27:34

14

Tim Longson

60

NW North West

28:20

15

Simon Comeskey

61

WN Wellington

29:09

16

Murray Franks

64

HB Hawke's Bay

30:38

17

Len Rodenburg

66

TK Taranaki

30:57

18

Gerald Crawford

61

WN Wellington

30:59

19

Mike Harding

60

PP Peninsula and Plains

31:07

20

Phil Browne

BP Bay of Plenty

32:27

21

GREG EDMONDS

65

HB Hawke's Bay

32:53

22

Alan Horn

61

WN Wellington

36:30

23

Bruce Worsley

66

HV Hutt Valley

40:03

24

Dan Reeves

62

NC No Club

52:29

25

Herries Phillip

65

HB Hawke's Bay

1:25:50

 

Bruce Peat

58

CM Counties Manukau

dns

 

M60 (9)

3.8 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Graham Teahan

50

RK Red Kiwi

24:02

2

Dave Browning

48

TP Taupo

24:05

3

Dick Dinsdale

54

WN Wellington

24:15

4

Michael Wood

47

HV Hutt Valley

24:34

5

Steve Armon

50

HB Hawke's Bay

29:07

6

Peter Ramsden

55

RK Red Kiwi

30:00

7

Stan Foster

WK Waikato

30:37

8

Jonathan Spencer

54

TK Taranaki

40:06

9

Alex Bridger

47

HV Hutt Valley

41:28

 

M70 (3)

3.8 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Neil Kane

46

WN Wellington

24:49

2

Gavin Scott

41

HV Hutt Valley

33:28

 

Wayne Aspin

45

CM Counties Manukau

dns

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Power Ali

06

WN Wellington

33:46

2

Torun Joergensen

09

PP Peninsula and Plains

37:51

 

W12 (3)

1.9 km 0 m

21 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

paulina harrison

04

NL Nelson

14:21

2

Larissa Edwards

07

HV Hutt Valley

33:27

 

nc

Sarah Gauthier

77

WN Wellington

46:21

 

W14 (4)

3.8 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Kaia Joergensen

04

PP Peninsula and Plains

23:21

2

Rebecca Greenwood

03

AK Auckland

25:04

3

Georgia Browne

BP Bay of Plenty

26:09

 

Johanna harrison

03

NL Nelson

dnf

 

W16 (6)

4.2 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Jenna Tidswell

00

HB Hawke's Bay

21:21

2

Marina Comeskey

00

WN Wellington

22:39

3

Amber Riddle

01

HV Hutt Valley

25:33

4

Jose Reeves

01

HV Hutt Valley

26:26

5

Fiona Middleton

01

WN Wellington

30:20

6

Tessa Boyd

00

AK Auckland

31:40

 

W18 (5)

4.2 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Tegan Knightbridge

00

NW North West

26:44

2

Hayley Smith

98

AK Auckland

27:50

3

Anna Parsons

98

AK Auckland

28:24

4

Maddie Longson

99

NW North West

29:56

5

Olivia Beckman

99

HB Hawke's Bay

31:49

 

W21A (2)

4.6 km 0 m

18 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Alexandra Riddle

97

HV Hutt Valley

29:43

2

Sarah Davidson

94

HB Hawke's Bay

38:29

 

W21E (16)

4.6 km 0 m

18 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Danielle Goodall

99

CM Counties Manukau

17:15

2

Jula McMillan

93

NW North West

18:18

3

Sonia Hollands

96

CM Counties Manukau

18:28

4

Alice Tilley

97

NW North West

18:32

5

Sarah O'Sullivan

86

WN Wellington

18:43

6

Amelia Horne

97

RK Red Kiwi

18:46

7

Katie Cory-Wright

PP Peninsula and Plains

19:22

8

Kayla Fairbairn

97

NW North West

19:37

9

Kane Penny

81

WN Wellington

19:53

10

Lara Molloy

98

WN Wellington

21:16

11

Tessa Ramsden

88

RK Red Kiwi

21:18

12

Yvette Baker

67

WN Wellington

21:49

13

Emma Carruthers

WN Wellington

23:39

13

Ellie Molloy

97

WN Wellington

23:39

15

Kate Salmon

96

NW North West

24:28

16

Sophie Harrison

97

PP Peninsula and Plains

24:52

 

W40 (12)

4.2 km 0 m

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Katie Hill

68

WN Wellington

24:46

2

Christine Browne

BP Bay of Plenty

26:09

3

kristin harrison

73

NL Nelson

26:10

4

Ocean Mercier

75

WN Wellington

27:15

5

Susan Edwards

70

HV Hutt Valley

27:27

6

Karen Beckman

68

HB Hawke's Bay

28:16

7

Alison Comer

67

AK Auckland

32:11

8

Pam Rodenburg

76

TK Taranaki

35:38

9

Rachel Middleton

67

WN Wellington

43:17

10

Sarah Steel

69

CM Counties Manukau

54:02

 

Melissa Edwards

76

WN Wellington

dns

Janet Harding

69

PP Peninsula and Plains

dns

 

W50 (17)

3.8 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Gillian Ingham

55

WN Wellington

20:42

2

Lyn Stanton

64

AK Auckland

23:49

3

Cryn Russell

66

HB Hawke's Bay

25:36

4

Genevieve Webb

63

DN Dunedin

26:04

5

Jay Paterson

61

TK Taranaki

27:07

6

Margaret Horne

61

RK Red Kiwi

27:32

7

Anna Robertson

66

HV Hutt Valley

27:35

8

HELEN EDMONDS

65

HB Hawke's Bay

27:41

9

Liz Nicholson

60

WR Wairarapa

28:07

10

Raewyn Simpson

63

BP Bay of Plenty

29:03

11

Jane Davidson

63

HB Hawke's Bay

30:42

12

Lorna Fox

59

TK Taranaki

31:27

13

Jane Harding

59

WN Wellington

36:01

14

Sonya Reeves

65

NC No Club

38:00

15

Lynn McBain

59

WN Wellington

41:36

16

Diana Molloy

63

WN Wellington

46:09

 

Jane Herries

62

HB Hawke's Bay

dnf

 

W60 (6)

3.8 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Jacqui Sinclair

55

TK Taranaki

26:36

2

Carol Ramsden

55

RK Red Kiwi

29:14

3

Beverley Holder

56

WN Wellington

38:32

4

Judy Browning

47

TP Taupo

42:24

5

Dorothy Kane

48

WN Wellington

44:04

 

Julia Fraser

47

WN Wellington

dns

 

W70 (3)

3.8 km 0 m

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Jill Dalton

44

HV Hutt Valley

31:47

2

Patricia Aspin

46

CM Counties Manukau

36:21

3

Barbara Bridger

44

HV Hutt Valley

1:00:45

Select class

M10

M12

M14

M16

M18

M21E

M40

M50

M60

M70

W10

W12

W14

W16

W18

W21A

W21E

W40

W50

W60

W70

 

Desktop Site