ANZAC Weekend Orienteering

ANZAC 2016 Middle2Sun 24/04/2016 4:32 p.m.
Resultscreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
M10 (4)1.6 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Adam Baker07WN Wellington8:15
2Matt Crawford06WN Wellington8:23
3Max Franks08HB Hawke's Bay17:15
4Matthew Power09WN Wellington29:17
 
 
 
M12A (3)1.8 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Caleb BrowneBP Bay of Plenty10:59
1Matthew Greenwood07AK Auckland10:59
 
Matthew Harvey05HB Hawke's Baymp
 
 
 
M14A (7)5.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Daniel Harvey03HB Hawke's Bay31:13
2Olaf Baker04WN Wellington36:30
3Oliver Edwards03HV Hutt Valley36:49
4Matt Harding03PP Peninsula and Plains37:25
5Kieran Edwards02HV Hutt Valley40:51
6Tim Crawford04WN Wellington47:56
7Alan Teesdale04WN Wellington1:10:43
 
 
 
M16A (4)3.3 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Bayley stephens-Ellison00HB Hawke's Bay24:15
2Will Tidswell02HB Hawke's Bay26:28
3Tom Harding01PP Peninsula and Plains29:04
4Dominic Cleary00PP Peninsula and Plains33:08
 
 
 
M18A (4)3.3 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1George Engleback99WN Wellington31:35
2Sam Middleton98WN Wellington33:37
3Sam Nicholas98HB Hawke's Bay56:37
4William Steel98CM Counties Manukau1:29:14
 
 
 
M21A (1)5.3 km 0 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
Steve McKinstryRK Red Kiwidns
 
 
 
M21B (1)5.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
Kenyon Manderson76NC No Clubmp
 
 
 
M21E (19)6.0 km 0 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
1Nick Hann94PP Peninsula and Plains31:05
2Tommy HayesAK Auckland32:43
3Carsten Joergensen70PP Peninsula and Plains32:46
4Matt Ogden92NW North West32:57
5Ed Cory-WrightPP Peninsula and Plains33:19
6Gene Beveridge91NW North West34:15
7Cameron TierNW North West34:50
8Devon Beckman97HB Hawke's Bay35:04
9Matt Goodall96CM Counties Manukau36:46
10karl dravitzki78TK Taranaki37:11
11Jamie Stewart80WN Wellington38:57
12Greg Flynn82BP Bay of Plenty41:17
13IEUAN EDMONDS86HB Hawke's Bay45:11
14Stephen Harding99PP Peninsula and Plains51:27
15Simon Teesdale95WN Wellington1:10:17
 
Cameron de L'Isle98NW North Westmp
David Rawnsley98HB Hawke's Baymp
Connor Cleary99PP Peninsula and Plainsmp
Dean Ford78HV Hutt Valleymp
 
 
 
M40A (8)3.3 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Greg Thurlow75WN Wellington28:39
2John Robertson65HV Hutt Valley32:05
3William Power69WN Wellington33:25
4Paul Teesdale-Spittle66WN Wellington35:56
5Robbie SmithHB Hawke's Bay47:17
6Kevin Harvey71HB Hawke's Bay1:03:20
 
Sean Bardsley68WN Wellingtonmp
Shane harrison72NL Nelsonmp
 
 
 
M40AS (3)2.1 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Murray Franks64HB Hawke's Bay30:12
2John Henley-King64NC No Club31:22
3David Middleton68WN Wellington34:59
 
 
 
M40B (1)2.7 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1Phil BrowneBP Bay of Plenty47:33
 
 
 
M50A (23)3.3 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Hamish GoodwinHB Hawke's Bay25:54
2Jeff Greenwood63AK Auckland26:17
3Peter Cleary62PP Peninsula and Plains30:32
4Andrew Riddle64HV Hutt Valley32:26
5Peter Wood60WN Wellington32:31
6GREG EDMONDS65HB Hawke's Bay32:32
7Rob Molloy65WN Wellington32:39
8Dwayne Smith65AK Auckland32:41
9Herries Phillip65HB Hawke's Bay34:41
10Ian Simpson60BP Bay of Plenty34:54
11Gerald Crawford61WN Wellington34:57
12Mike Harding60PP Peninsula and Plains38:55
13Pat van Berkel54HV Hutt Valley40:38
14Rob Collier64WN Wellington41:13
15Tim Longson60NW North West45:38
16Murray Harty61HB Hawke's Bay47:11
17Simon Comeskey61WN Wellington52:37
18Len Rodenburg66TK Taranaki52:41
19Chris Beckman66HB Hawke's Bay54:23
 
Alan Davidson62HB Hawke's Baymp
Simon Rea58HV Hutt Valleymp
Bruce Peat58CM Counties Manukaudns
Alan Horn61WN Wellingtondns
 
 
 
M60A (10)2.1 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Derek MorrisonHB Hawke's Bay25:49
2Stan FosterWK Waikato27:20
3Michael Wood47HV Hutt Valley28:09
4Dick Dinsdale54WN Wellington28:29
5Alex Bridger47HV Hutt Valley32:27
6Jonathan Spencer54TK Taranaki54:21
7Bill Anderson50WN Wellington1:02:06
 
Dave Browning48TP Taupodnf
Peter Ramsden55RK Red Kiwidns
Steve Armon50HB Hawke's Baydns
 
 
 
M70A (7)1.9 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Neil Kane46WN Wellington19:30
2Gavin Scott41HV Hutt Valley21:59
3Don Locke38WN Wellington27:12
4Ken Fraser40WN Wellington41:39
 
Ross Lamb42NC No Clubmp
Neil Sinclair44TK Taranakidns
Wayne Aspin45CM Counties Manukaudns
 
 
 
W10 (2)1.6 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Power Ali06WN Wellington13:50
2Torun Joergensen09PP Peninsula and Plains19:06
 
 
 
W12A (2)1.8 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1paulina harrison04NL Nelson14:07
2Larissa Edwards07HV Hutt Valley22:31
 
 
 
W14A (4)2.7 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1Georgia BrowneBP Bay of Plenty22:36
2Rebecca Greenwood03AK Auckland23:17
3Kaia Joergensen04PP Peninsula and Plains34:21
 
Johanna harrison03NL Nelsondns
 
 
 
W16A (4)2.1 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Amber Riddle01HV Hutt Valley23:40
2Tessa Boyd00AK Auckland28:38
3Fiona Middleton01WN Wellington35:30
4Jose Reeves01HV Hutt Valley1:08:48
 
 
 
W18A (6)3.3 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jenna Tidswell00HB Hawke's Bay29:00
2Marina Comeskey00WN Wellington32:35
3Tegan Knightbridge00NW North West32:50
4Hayley Smith98AK Auckland40:05
5Maddie Longson99NW North West40:49
 
Olivia Beckman99HB Hawke's Baydnf
 
 
 
W20A (13)3.3 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Alice Tilley97NW North West25:27
2Kayla Fairbairn97NW North West26:54
3Sonia Hollands96CM Counties Manukau27:28
4Danielle Goodall99CM Counties Manukau30:25
5Amelia Horne97RK Red Kiwi30:52
6Lara Molloy98WN Wellington32:44
7Katie Cory-WrightPP Peninsula and Plains33:26
8Ellie Molloy97WN Wellington34:35
9Kate Salmon96NW North West36:21
10Alexandra Riddle97HV Hutt Valley38:41
11Emma CarruthersWN Wellington40:17
12Sophie Harrison97PP Peninsula and Plains45:14
 
Anna Parsons98AK Aucklanddnf
 
 
 
W21AS (5)2.1 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Sarah Davidson94HB Hawke's Bay30:54
2Megan Davidson95HB Hawke's Bay30:55
3Lisa Caulfield80HV Hutt Valley33:52
41Kym Skerman49:02
 
Claire Flynn84BP Bay of Plentydns
 
 
 
W21B (1)2.7 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
Heather McMillan93HV Hutt Valleydns
 
 
 
W21C (1)1.8 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Sarah Gauthier77WN Wellington25:24
 
 
 
W21E (6)5.3 km 0 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jula McMillan93NW North West43:39
2Sarah O'Sullivan86WN Wellington45:04
3Kane Penny81WN Wellington46:36
4Tessa Ramsden88RK Red Kiwi48:34
5Yvette Baker67WN Wellington52:22
6Jenni Adams70PP Peninsula and Plains55:14
 
 
 
W40A (9)3.3 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Susan Edwards70HV Hutt Valley34:59
2Christine BrowneBP Bay of Plenty36:47
3Ocean Mercier75WN Wellington41:40
4Katie Hill68WN Wellington42:20
5Alison Comer67AK Auckland58:39
 
kristin harrison73NL Nelsonmp
Sarah Steel69CM Counties Manukaudnf
Karen Beckman68HB Hawke's Baydnf
Melissa Edwards76WN Wellingtondns
 
 
 
W40AS (5)1.9 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kay Knightbridge67NW North West21:43
2Pam Rodenburg76TK Taranaki42:16
3Lynn McBain59WN Wellington49:48
 
Rachel Middleton67WN Wellingtondnf
Jane Herries62HB Hawke's Baydns
 
 
 
W40B (2)2.7 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
Jane Davidson63HB Hawke's Baymp
Diana Molloy63WN Wellingtondns
 
 
 
W50A (13)2.1 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Gillian Ingham55WN Wellington20:44
2Cryn Russell66HB Hawke's Bay25:25
3Anna Robertson66HV Hutt Valley25:28
4Lyn Stanton64AK Auckland27:29
5Jane Harding59WN Wellington30:10
6Genevieve Webb63DN Dunedin30:34
7Lorna Fox59TK Taranaki34:26
8Jay Paterson61TK Taranaki34:38
9Liz Nicholson60WR Wairarapa36:09
10Raewyn Simpson63BP Bay of Plenty37:27
11HELEN EDMONDS65HB Hawke's Bay43:57
12Sonya Reeves65NC No Club1:08:15
13Margaret Horne61RK Red Kiwi1:08:39
 
 
 
W60A (8)1.9 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jacqui Sinclair55TK Taranaki22:08
2Carol Ramsden55RK Red Kiwi24:34
3Beverley Holder56WN Wellington29:01
4Dorothy Kane48WN Wellington34:13
5Judy Browning47TP Taupo42:08
6Jenny Teahan49RK Red Kiwi43:25
 
Julia Fraser47WN Wellingtondnf
Royce Mills46RK Red Kiwidns
 
 
 
W70A (3)1.9 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Patricia Aspin46CM Counties Manukau23:19
2Jill Dalton44HV Hutt Valley25:22
3Barbara Bridger44HV Hutt Valley1:11:26
 
 
 

Desktop Site