ANZAC Weekend Orienteering

Middle Distance #1

ANZAC 2016 Middle1Sun 24/04/2016 4:22 p.m.
Resultscreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
M10 (4)1.4 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Matt Crawford06WN Wellington9:12
2Adam Baker07WN Wellington9:13
3Max Franks08HB Hawke's Bay20:41
4Matthew Power09WN Wellington25:14
 
 
 
M12A (3)1.6 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1Caleb BrowneBP Bay of Plenty13:07
2Matthew Greenwood07AK Auckland13:23
31Matthew HarveyRK Red Kiwi17:50
 
 
 
M14A (7)3.5 km 0 m8 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kieran Edwards02HV Hutt Valley34:56
2Matt Harding03PP Peninsula and Plains34:57
3Tim Crawford04WN Wellington53:26
4Alan Teesdale04WN Wellington1:07:00
5Oliver Edwards03HV Hutt Valley1:12:18
6Olaf Baker04WN Wellington1:13:58
7Daniel Harvey03HB Hawke's Bay1:28:58
 
 
 
M16A (4)3.1 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Dominic Cleary00PP Peninsula and Plains32:27
2Bayley stephens-Ellison00HB Hawke's Bay33:44
3Tom Harding01PP Peninsula and Plains36:34
4Will Tidswell02HB Hawke's Bay46:04
 
 
 
M18A (4)3.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Sam Middleton98WN Wellington44:56
2Sam Nicholas98HB Hawke's Bay52:32
3William Steel98CM Counties Manukau1:14:25
 
George Engleback99WN Wellingtonmp
 
 
 
M21A (1)5.0 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
12Steve McKinstryRK Red Kiwi1:24:23
 
 
 
M21E (19)6.3 km 0 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
1Carsten Joergensen70PP Peninsula and Plains37:58
2Nick Hann94PP Peninsula and Plains39:32
3Matt Ogden92NW North West39:35
4Gene Beveridge91NW North West40:44
5Ed Cory-WrightPP Peninsula and Plains43:02
6Matt Goodall96CM Counties Manukau43:25
7Tommy HayesAK Auckland43:44
8Devon Beckman97HB Hawke's Bay43:54
9Cameron TierNW North West43:59
10Connor Cleary99PP Peninsula and Plains47:13
11Cameron de L'Isle98NW North West48:47
12Jamie Stewart80WN Wellington50:14
13IEUAN EDMONDS86HB Hawke's Bay52:48
14Greg Flynn82BP Bay of Plenty54:23
15Stephen Harding99PP Peninsula and Plains56:13
16David Rawnsley98HB Hawke's Bay56:22
17Simon Teesdale95WN Wellington1:15:28
18Dean Ford78HV Hutt Valley1:30:28
 
karl dravitzki78TK Taranakimp
 
 
 
M40A (8)3.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1John Robertson65HV Hutt Valley36:17
2Shane harrison72NL Nelson38:06
3William Power69WN Wellington38:59
4Sean Bardsley68WN Wellington43:52
5Greg Thurlow75WN Wellington49:58
6Paul Teesdale-Spittle66WN Wellington50:26
7Robbie SmithHB Hawke's Bay1:07:08
8Kevin Harvey71HB Hawke's Bay1:50:07
 
 
 
M40AS (2)2.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1David Middleton68WN Wellington55:30
2Murray Franks64HB Hawke's Bay1:00:04
 
 
 
M40B (2)2.1 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1John Henley-King64NC No Club23:25
2Phil BrowneBP Bay of Plenty24:29
 
 
 
M50A (23)3.1 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jeff Greenwood63AK Auckland28:41
2Hamish GoodwinHB Hawke's Bay32:09
3Ian Simpson60BP Bay of Plenty34:34
4Gerald Crawford61WN Wellington34:38
5Peter Cleary62PP Peninsula and Plains34:58
6Dwayne Smith65AK Auckland35:27
7Rob Molloy65WN Wellington35:31
8Herries Phillip65HB Hawke's Bay35:34
9Andrew Riddle64HV Hutt Valley37:24
10Rob Collier64WN Wellington37:43
11GREG EDMONDS65HB Hawke's Bay37:50
12Tim Longson60NW North West39:49
13Simon Rea58HV Hutt Valley40:42
14Chris Beckman66HB Hawke's Bay45:47
15Mike Harding60PP Peninsula and Plains47:37
16Murray Harty61HB Hawke's Bay49:35
17Peter Wood60WN Wellington50:00
18Alan Davidson62HB Hawke's Bay50:54
19Pat van Berkel54HV Hutt Valley53:18
20Alan Horn61WN Wellington57:33
21Simon Comeskey61WN Wellington59:56
22Len Rodenburg66TK Taranaki1:03:15
 
Bruce Peat58CM Counties Manukaudns
 
 
 
M60A (10)2.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Dick Dinsdale54WN Wellington35:56
2Stan FosterWK Waikato37:00
3Dave Browning48TP Taupo37:44
43Derek Morrison38:24
5Michael Wood47HV Hutt Valley46:53
6Bill Anderson50WN Wellington47:37
7Alex Bridger47HV Hutt Valley53:18
8Jonathan Spencer54TK Taranaki55:20
 
Steve Armon50HB Hawke's Baydns
Peter Ramsden55RK Red Kiwidns
 
 
 
M70A (7)2.1 km 0 m8 C
PlStnoNameYBClubTime
1Neil Kane46WN Wellington24:31
2Gavin Scott41HV Hutt Valley34:06
3Ken Fraser40WN Wellington40:21
4Don Locke38WN Wellington48:26
5Neil Sinclair44TK Taranaki1:05:31
6Ross Lamb42NC No Club1:08:18
 
Wayne Aspin45CM Counties Manukaudns
 
 
 
W10 (2)1.4 km 0 m10 C
PlStnoNameYBClubTime
1Power Ali06WN Wellington15:01
2Torun Joergensen09PP Peninsula and Plains27:06
 
 
 
W12A (2)1.6 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1paulina harrison04NL Nelson13:36
2Larissa Edwards07HV Hutt Valley17:39
 
 
 
W14A (4)2.1 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kaia Joergensen04PP Peninsula and Plains19:54
2Georgia BrowneBP Bay of Plenty24:27
2Rebecca Greenwood03AK Auckland24:27
 
Johanna harrison03NL Nelsondns
 
 
 
W16A (4)2.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Amber Riddle01HV Hutt Valley48:20
2Fiona Middleton01WN Wellington54:58
3Jose Reeves01HV Hutt Valley59:03
4Tessa Boyd00AK Auckland1:02:34
 
 
 
W18A (6)3.1 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jenna Tidswell00HB Hawke's Bay31:14
2Tegan Knightbridge00NW North West32:43
3Maddie Longson99NW North West36:23
4Marina Comeskey00WN Wellington36:24
5Hayley Smith98AK Auckland38:56
6Olivia Beckman99HB Hawke's Bay1:22:33
 
 
 
W20A (13)3.1 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kayla Fairbairn97NW North West26:09
2Katie Cory-WrightPP Peninsula and Plains26:51
3Alice Tilley97NW North West29:34
4Danielle Goodall99CM Counties Manukau29:44
5Sonia Hollands96CM Counties Manukau30:40
6Kate Salmon96NW North West31:51
7Lara Molloy98WN Wellington32:00
8Ellie Molloy97WN Wellington33:49
9Amelia Horne97RK Red Kiwi36:05
10Anna Parsons98AK Auckland38:31
11Alexandra Riddle97HV Hutt Valley40:28
12Emma CarruthersWN Wellington44:50
13Sophie Harrison97PP Peninsula and Plains49:48
 
 
 
W21AS (4)2.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Lisa Caulfield80HV Hutt Valley47:26
2Claire Flynn84BP Bay of Plenty49:51
3Megan Davidson95HB Hawke's Bay1:10:14
 
Sarah Davidson94HB Hawke's Baymp
 
 
 
W21B (1)2.1 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1Heather McMillan93HV Hutt Valley1:13:27
 
 
 
W21C (1)1.6 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1Sarah Gauthier77WN Wellington23:44
 
 
 
W21E (7)5.0 km 0 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kane Penny81WN Wellington43:38
2Sarah O'Sullivan86WN Wellington51:38
3Jula McMillan93NW North West52:03
4Tessa Ramsden88RK Red Kiwi52:50
5Jenni Adams70PP Peninsula and Plains53:43
6Yvette Baker67WN Wellington1:00:04
74Kym Skerman85NC No Club1:57:31
 
 
 
W40A (9)3.1 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Susan Edwards70HV Hutt Valley34:50
2Katie Hill68WN Wellington46:54
3Christine BrowneBP Bay of Plenty49:42
4Ocean Mercier75WN Wellington53:22
5Alison Comer67AK Auckland1:01:49
6Karen Beckman68HB Hawke's Bay1:26:20
7kristin harrison73NL Nelson1:38:18
8Sarah Steel69CM Counties Manukau1:50:51
 
Melissa Edwards76WN Wellingtondns
 
 
 
W40AS (5)2.1 km 0 m8 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kay Knightbridge67NW North West34:38
2Pam Rodenburg76TK Taranaki53:00
3Lynn McBain59WN Wellington1:11:29
4Rachel Middleton67WN Wellington1:20:29
 
Jane Herries62HB Hawke's Baymp
 
 
 
W40B (2)2.1 km 0 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1Diana Molloy63WN Wellington55:02
 
Jane Davidson63HB Hawke's Baymp
 
 
 
W50A (13)2.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jay Paterson61TK Taranaki35:00
2Lyn Stanton64AK Auckland37:07
3Gillian Ingham55WN Wellington39:19
4Anna Robertson66HV Hutt Valley39:29
5HELEN EDMONDS65HB Hawke's Bay42:22
6Raewyn Simpson63BP Bay of Plenty43:54
7Liz Nicholson60WR Wairarapa45:19
8Jane Harding59WN Wellington55:29
9Cryn Russell66HB Hawke's Bay56:00
10Lorna Fox59TK Taranaki56:22
11Margaret Horne61RK Red Kiwi58:12
12Genevieve Webb63DN Dunedin1:00:16
13Sonya Reeves65NC No Club1:31:38
 
 
 
W60A (8)2.1 km 0 m8 C
PlStnoNameYBClubTime
1Carol Ramsden55RK Red Kiwi32:22
2Jacqui Sinclair55TK Taranaki34:07
3Beverley Holder56WN Wellington43:33
4Dorothy Kane48WN Wellington48:03
5Judy Browning47TP Taupo53:38
6Julia Fraser47WN Wellington56:00
 
Jenny Teahan49RK Red Kiwidnf
Royce Mills46RK Red Kiwidns
 
 
 
W70A (3)2.1 km 0 m8 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jill Dalton44HV Hutt Valley30:47
2Patricia Aspin46CM Counties Manukau32:50
3Barbara Bridger44HV Hutt Valley2:23:47
 
 
 

Desktop Site