ANZAC Weekend Orienteering

ANZAC 2016 Multi

Mon 25/04/2016 2:02 p.m.

Results

created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015


 

 

M10 (4)

2.9 km

8 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Matt Crawford

06

WN Wellington

26:23

2

Max Franks

08

HB Hawke's Bay

45:45

3

Matthew Power

09

WN Wellington

50:56

 

4

Freddie Flynn

15

BP Bay of Plenty

mp







 

M12A (2)

2.8 km

10 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Matthew Greenwood

07

AK Auckland

21:47

 

Caleb Browne

BP Bay of Plenty

mp







 

M14A (5)

4.8 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Matt Harding

03

PP Peninsula and Plains

50:36

2

Kieran Edwards

02

HV Hutt Valley

1:06:16

3

Oliver Edwards

03

HV Hutt Valley

1:11:13

4

Alan Teesdale

04

WN Wellington

1:15:26

5

Tim Crawford

04

WN Wellington

1:48:05







 

M16A (4)

5.9 km

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Bayley stephens-Ellison

00

HB Hawke's Bay

42:50

2

Dominic Cleary

00

PP Peninsula and Plains

45:16

3

Will Tidswell

02

HB Hawke's Bay

51:39

4

Tom Harding

01

PP Peninsula and Plains

1:10:58







 

M18A (2)

6.5 km

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Sam Middleton

98

WN Wellington

1:01:55

2

George Engleback

99

WN Wellington

1:04:27







 

M21E (17)

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Gene Beveridge

91

NW North West

50:10

2

Nick Hann

94

PP Peninsula and Plains

51:53

3

Carsten Joergensen

70

PP Peninsula and Plains

53:47

4

karl dravitzki

78

TK Taranaki

55:46

4

Ed Cory-Wright

PP Peninsula and Plains

55:46

6

Matt Goodall

96

CM Counties Manukau

57:39

7

Tommy Hayes

AK Auckland

59:32

8

Cameron Tier

NW North West

1:00:34

9

Devon Beckman

97

HB Hawke's Bay

1:06:31

9

Stephen Harding

99

PP Peninsula and Plains

1:06:31

11

Connor Cleary

99

PP Peninsula and Plains

1:17:21

12

IEUAN EDMONDS

86

HB Hawke's Bay

1:21:32

 

Cameron de L'Isle

98

NW North West

dnf

Matt Ogden

92

NW North West

dnf

Jamie Stewart

80

WN Wellington

dnf

Greg Flynn

82

BP Bay of Plenty

dns

Dean Ford

78

HV Hutt Valley

dns







 

M40A (4)

6.5 km

16 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Greg Thurlow

75

WN Wellington

53:26

2

John Robertson

65

HV Hutt Valley

1:04:05

3

William Power

69

WN Wellington

1:05:00

4

Sean Bardsley

68

WN Wellington

1:15:22







 

M40AS (4)

5.0 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Shane harrison

72

NL Nelson

48:16

2

Alan Horn

61

WN Wellington

1:25:39

3

Murray Franks

64

HB Hawke's Bay

1:29:19

 

David Middleton

68

WN Wellington

mp







 

M40B (2)

4.0 km

9 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Phil Browne

BP Bay of Plenty

49:48

2

5

Alistair Saywell

1:49:16







 

M50A (20)

5.9 km

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Jeff Greenwood

63

AK Auckland

44:01

2

Hamish Goodwin

HB Hawke's Bay

51:10

3

Rob Molloy

65

WN Wellington

52:05

4

Dwayne Smith

65

AK Auckland

55:33

5

Herries Phillip

65

HB Hawke's Bay

57:38

6

Peter Cleary

62

PP Peninsula and Plains

1:00:12

7

Mike Harding

60

PP Peninsula and Plains

1:01:25

8

Gerald Crawford

61

WN Wellington

1:03:14

9

Paul Teesdale-Spittle

66

WN Wellington

1:04:01

10

Ian Simpson

60

BP Bay of Plenty

1:04:45

11

Pat van Berkel

54

HV Hutt Valley

1:06:47

12

Simon Rea

58

HV Hutt Valley

1:12:12

13

Peter Wood

60

WN Wellington

1:13:49

14

Tim Longson

60

NW North West

1:14:23

15

Rob Collier

64

WN Wellington

1:16:51

16

Andrew Riddle

64

HV Hutt Valley

1:23:10

17

Len Rodenburg

66

TK Taranaki

1:32:43

18

Simon Comeskey

61

WN Wellington

1:46:20

 

Alan Davidson

62

HB Hawke's Bay

dns

Bruce Peat

58

CM Counties Manukau

dns







 

M60A (10)

5.0 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

2

Derek Morrison

HB Hawke's Bay

49:07

2

Graham Teahan

50

RK Red Kiwi

56:27

3

Dave Browning

48

TP Taupo

1:04:38

4

Stan Foster

WK Waikato

1:06:39

5

Michael Wood

47

HV Hutt Valley

1:12:16

6

Bill Anderson

50

WN Wellington

1:16:07

7

Steve Armon

50

HB Hawke's Bay

1:44:19

8

Alex Bridger

47

HV Hutt Valley

1:54:00

 

Jonathan Spencer

54

TK Taranaki

dnf

Peter Ramsden

55

RK Red Kiwi

dns







 

M70A (6)

4.2 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Neil Kane

46

WN Wellington

46:17

2

Gavin Scott

41

HV Hutt Valley

54:35

3

Ken Fraser

40

WN Wellington

1:12:39

4

Neil Sinclair

44

TK Taranaki

1:14:15

5

Don Locke

38

WN Wellington

1:15:28

 

Wayne Aspin

45

CM Counties Manukau

dns







 

W10 (2)

2.9 km

8 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Power Ali

06

WN Wellington

36:49

2

Torun Joergensen

09

PP Peninsula and Plains

46:11







 

W12A (2)

2.8 km

10 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

paulina harrison

04

NL Nelson

24:21

2

Larissa Edwards

07

HV Hutt Valley

51:43







 

W14A (4)

4.0 km

9 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Rebecca Greenwood

03

AK Auckland

43:14

2

Kaia Joergensen

04

PP Peninsula and Plains

46:10

3

Georgia Browne

BP Bay of Plenty

1:06:16

 

Johanna harrison

03

NL Nelson

dnf







 

W16A (4)

5.0 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Amber Riddle

01

HV Hutt Valley

1:04:03

2

Jose Reeves

01

HV Hutt Valley

1:08:05

3

Tessa Boyd

00

AK Auckland

1:09:10

4

Fiona Middleton

01

WN Wellington

1:10:56







 

W18A (5)

5.9 km

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Jenna Tidswell

00

HB Hawke's Bay

51:01

2

Tegan Knightbridge

00

NW North West

1:01:39

3

Hayley Smith

98

AK Auckland

1:06:12

4

Maddie Longson

99

NW North West

1:08:12

 

Marina Comeskey

00

WN Wellington

dns







 

W20A (12)

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Sonia Hollands

96

CM Counties Manukau

53:15

2

Danielle Goodall

99

CM Counties Manukau

53:24

3

Alice Tilley

97

NW North West

59:48

4

Amelia Horne

97

RK Red Kiwi

59:50

5

Katie Cory-Wright

PP Peninsula and Plains

1:00:01

6

Kayla Fairbairn

97

NW North West

1:04:46

7

Lara Molloy

98

WN Wellington

1:04:52

8

Kate Salmon

96

NW North West

1:17:48

9

Alexandra Riddle

97

HV Hutt Valley

1:22:50

10

Anna Parsons

98

AK Auckland

1:22:53

11

Ellie Molloy

97

WN Wellington

1:46:41

 

Sophie Harrison

97

PP Peninsula and Plains

dnf







 

W21AS (3)

5.0 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Lisa Caulfield

80

HV Hutt Valley

1:21:34

2

Megan Davidson

95

HB Hawke's Bay

1:37:34

 

Sarah Davidson

94

HB Hawke's Bay

dns







 

W21C (1)

2.8 km

10 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Sarah Gauthier

77

WN Wellington

54:23







 

W21E (5)

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Kane Penny

81

WN Wellington

56:08

2

Sarah O'Sullivan

86

WN Wellington

1:00:26

3

Tessa Ramsden

88

RK Red Kiwi

1:04:52

4

Jenni Adams

70

PP Peninsula and Plains

1:07:11

5

3

Kym Skerman

RK Red Kiwi

1:28:30







 

W40A (7)

5.9 km

15 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Katie Hill

68

WN Wellington

1:00:45

2

Susan Edwards

70

HV Hutt Valley

1:03:33

3

Christine Browne

BP Bay of Plenty

1:10:44

4

Ocean Mercier

75

WN Wellington

1:15:49

5

Alison Comer

67

AK Auckland

1:41:50

 

Sarah Steel

69

CM Counties Manukau

mp

Melissa Edwards

76

WN Wellington

dns







 

W40AS (6)

4.2 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Kay Knightbridge

67

NW North West

1:06:51

2

kristin harrison

73

NL Nelson

1:14:57

3

Rachel Middleton

67

WN Wellington

1:22:11

4

Pam Rodenburg

76

TK Taranaki

1:31:15

 

Jane Herries

62

HB Hawke's Bay

mp

Lynn McBain

59

WN Wellington

mp







 

W40B (3)

4.0 km

9 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

Diana Molloy

63

WN Wellington

mp

Jane Davidson

63

HB Hawke's Bay

dnf

Janet Harding

69

PP Peninsula and Plains

dns







 

W50A (12)

5.0 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Gillian Ingham

55

WN Wellington

55:28

2

Liz Nicholson

60

WR Wairarapa

55:51

3

Jay Paterson

61

TK Taranaki

1:00:33

4

Genevieve Webb

63

DN Dunedin

1:10:07

5

6

Joy Vanderpoel

1:12:32

6

Lyn Stanton

64

AK Auckland

1:14:26

7

Raewyn Simpson

63

BP Bay of Plenty

1:19:06

8

Cryn Russell

66

HB Hawke's Bay

1:22:22

9

Jane Harding

59

WN Wellington

1:34:17

10

Anna Robertson

66

HV Hutt Valley

1:40:36

11

Lorna Fox

59

TK Taranaki

1:51:43

12

Margaret Horne

61

RK Red Kiwi

2:07:01







 

W60A (7)

4.2 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Jacqui Sinclair

55

TK Taranaki

50:41

2

Carol Ramsden

55

RK Red Kiwi

55:56

3

Judy Browning

47

TP Taupo

1:18:07

4

Dorothy Kane

48

WN Wellington

1:20:03

5

Julia Fraser

47

WN Wellington

1:22:15

 

Jenny Teahan

49

RK Red Kiwi

mp

Royce Mills

46

RK Red Kiwi

dns







 

W70A (3)

4.2 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

Patricia Aspin

46

CM Counties Manukau

56:33

2

Jill Dalton

44

HV Hutt Valley

1:02:24

3

Barbara Bridger

44

HV Hutt Valley

2:11:55







 

M21A (2)

7.4 km

23 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

1

Steve McKinstry

RK Red Kiwi

1:29:50

2

Simon Teesdale

95

WN Wellington

2:01:45






 

M18B (1)

4.8 km

12 C

 

Pl

Stno

Name

YB

Club

Time

 

1

William Steel

98

CM Counties Manukau

1:45:02







Select class

Desktop Site